Bulgurda Devrim Nitelğinde Ürünler ;

Dünyada yaygın bir hastalık olan obezite ile mücadelenin tek çıkar yolu bulgur ve bulgur ürünleri ile beslenmektir. Bulgurum ailesi olarak Dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Tüm yemek çeşitlerinin bulgurdan olduğu mükemmel bir konsep ile BulgurPark Restoran zincirleri ile dünyanın damak zevkini değiştiriyoruz...

Türkiye'nin sanayi şehri Gaziantep'te, Koçaklar Köyü'nde babam çiftçi annem ev hanımı, 1966 yılında çiftçi bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldim. Okulu bitirdikten sonra baba mesleği olan çiftçiliği babamdan devraldım. Çok çalışarak babamı aratmadım, askerlik görevimi tamamladıktan sonra mesleğim olan çiftçiliğe tekrar başladım. Bir gün düşündüm ve kendi ürettiğimiz buğdayları bulgur sektöründe değerlendirmeye karar verdim. 

Böylece 1991 yılında bulgur üretimine başladım, 2007 yılına kadar başarılı bir şekilde Türkiye Markası haline geldim. AR-GE çalışmalarına çok önem verdim ve sonunda başarılı sonuçlar elde ettim. Ama ne yazık ki iş ortaklarımızla aynı çizgide olamadık ve ayrıldık. Daha sonra çok sevdiğim bu sektörü ikinci bir ortaklıkla 2010 yılına kadar devam ettirdim. Bu defa da hedeflerimiz aynı olmadığı için ayrıldım ve kendi imkanlarımla BULGURUM ORGANİK GIDA SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'ni kurdum.

Kendi köyüm de bulgur üretimi ve bulgurdan ürünlerin üretimine başladım. Bulgurun tüm çeşitleri ve bulgurdan yapılan ürünler; Bulgur Kahvesi, Bulgur Cipsi Kahvaltılık Bulgur Gevreği, Bulgur Tatlısı, Hazır Çiğköfte ve Domatesli Bulgur Pilavı, gibi yeni ürünleri sektörüme kazandırdım. Bu ürünleri tanıtmak ve tattırmak için hedefim olan Bulgurpark Restaurant Zincirleri'nin temelini atarak Gaziantep'te ilk şubemizi açtım ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaştım. Bu ürünlerle kalmayıp unutulmaya yüz tutan bazı yöresel ev yemeklerini de bu restaurantta halkın beğenisine sundum.

Yeni nesi çocuklarımızı Fast Food kültüründen kurtarıp sağlıklı olan kendi yemek kültürümüzü sevdirmeyi amaçladım. Bu vesileyle, Franchising yoluyla insanlara iş ortamı yaratmayı, kendi kültürümüzü dünyaya yaymayı, dünyada aranılan marka olmayı hedefledim ve hedefime doğru emin adımlarla yürüyorum.

Bulgurum Organik Gıda olarak yapmakta olduğumuz yenilikleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk
duyuyoruz.

Tek amacım Gaziantep Sanayisini Farklılaştırmak ve Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamaktır.
Mehmet KOÇAK